Derin Dondurucular İçin Faydalı Bilgiler

1- Koruyucu Eldiven Giyin

2- Soğutulmuş Örneklerinizi Isıtmaktan Kaçının

3- Elektriksel Koruma

 

       1- Koruyucu Eldiven Giyin

 

   Bir derin dondurucuya örneklerinizi yerleştirmenin en hızlı yolu ellerinizi kullanmaktır. Çok soğuk yüzeylere dokunmak derinize ciddi zararlar verebilir. Her zaman düşük sıcaklıklara dayanıklı koruyucu eldiven giyin.

 

       2- Soğutulmuş Örneklerinizi Isıtmaktan Kaçının

       Yerleştirdiğiniz örnek sayısını azaltın. 20 °C’de bir örneğin -80 °C’de dondurulmuş örneğinizden  100 °C daha sıcak olduğunu unutmayın. Bir kutu örnek derin dondurucu içinde 60 W gücünde bir ampulün bir saatte yayacağı enerji kadar enerji yayar. Derin dondurucunuzu aynı anda bir çok yeni örnekle doldurmayınız. Her defasında daha az örnek koyunuz ve yeni örnekleri daha önce örnekler donduktan sonra koymaya çalışınız.

 

       3- Elektriksel Koruma

    Uzatma kabloları kullanmayınız. Derin dondurucunuz üzerindeki güç kablosunu fişe takınız. Sarılmış uzatma kablolarını asla kullanmayınız. Kullanmanız gerekirse çözerek kullanınız. Sarılı uzatma kabloları ısı kaynağıdır. Eğer uzatma kablosu kullanmak zorundaysanız gereğinden fazla uzunlukta kullanmayınız bağlantıyı yetkili kişilere yaptırınız. 

 

Burada verilen Faydalı Bilgiler herkes tarafından ulaşılabilecek genel bilgilerden derlenmiştir. Bu bilgiler müşterilerimize NÜVE'nin bir hizmetidir ve iyi niyetimizle oldukları gibi yayınlanmaktadırlar. NÜVE, bu bilgilerle ilgili hiç bir sorumluluk kabul etmez. Bu bilgileri kullanmadan önce doğrululuğu kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Derin Dondurucular İçin Faydalı Bilgiler
X