Kan Bankacılığı İçin Faydalı Bilgiler

1- Numune Güvenliği 
2- Ürün Kalitesi
3- İdeal İnkübasyon Şartları

 

       1- Numune Güvenliği 

       Kan ve trombosit örnekleriniz tehdit altındayken, hızlı bilgilendirme koruma için çok önemlidir. Bu nedenden dolayı NÜVE, en iyi korumayı sağlamak için  GSM alarm modülünü geliştirdi. Herhangi bir alarm durumunda  ( sıcaklığın tolerans değerlerinin dışına çıkması, elektrik kesintisi, kapının açık kalması, sıcaklık sensörü arızası gibi ) belirleyeceğiniz cep telefonlarına AlerText™kısa mesaj atarak kullanıcıları uyarır. 

Eğer servis anlaşması yapılmış ise servis mühendisine de uyarı mesajı gönderilir ve soruna anında müdahale edilir. Gerekli görülürse örnekler başka bir cihaza taşınarak zarar görmeleri engellenir. 

 

       2- Ürün Kalitesi

       NÜVE Kan Bankası Dolapları geniş bir gözlem penceresine sahiptir ve kan torbaları raflara açılı yerleştirildiği için kolayca gözlemlenebilir. Aradığınız kan torbasını önce dışarıdan gözlemleyerek daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Kan bankası dolabının kapısını açmadan önce almak istediğiniz kan torbasının yerini belirleyin. Böylece kapı açık kalma süresi azalacaktır ve kan dolabı içinde çok daha az sıcaklık artışı olacaktır. 

- En iyi koruma ve en yüksek ürün kalitesi için kararlı sıcaklığın önemi büyüktür.

- Raflardaki ayırıcıları yerinden çıkartıp, kan torbalarını üst üste koymayınız. 

 

       3- İdeal İnkübasyon Şartları

- Trombositlerin en ideal şekilde saklanması için sıcaklığından emin olduğunuz trombosit inkübatörü kullanın. 

- Trombosit sallayıcınızı aşırı yüklemeyin. Aşırı yükleme durumunda hava sirkülasyonu engellenir.  

 

Burada verilen Faydalı Bilgiler herkes tarafından ulaşılabilecek genel bilgilerden derlenmiştir. Bu bilgiler müşterilerimize NÜVE'nin bir hizmetidir ve iyi niyetimizle oldukları gibi yayınlanmaktadırlar. NÜVE, bu bilgilerle ilgili hiç bir sorumluluk kabul etmez. Bu bilgileri kullanmadan önce doğrululuğu kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

Kan Bankacılığı İçin Faydalı Bilgiler
X